Ακαδημίες Τουρνουά Πρωταθλήματα
<
ΠΛηροφορίες για Ακαδημίες Τουρνουά Πρωταθλήματα

Vissas Club 5x5

Φαντασμαγορικό φινάλε είχε το τουρνουά του πρωταθλήματος Wash & Go by Supersport στο Vissas Club 5x5 στη Σύρο. Πλούσιο το θέαμα που πρόσφεραν οι 2 ομάδες στον αγωνιστικό τομέα, αλλά την παράσταση έκλεψαν οι cheerleaders του Ολυμπιακού που ήταν προσκεκλημένες από το Vissas Club 5x5 για να δώσουν μια ξεχωριστή πινελιά σε αυτή την τοπική τελική φάση.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά η ομάδα Plaza Cafe κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλητή και θα αντιπροσωπεύσει το Vissas Club 5x5 και τη Σύρο στη Ρόδο στην τελική φάση της διοργάνωσης Wash & Go by supersport. Το Plaza Cafe ήταν η πιο σταθερή ομάδα του πρωταθλήματος, έχοντας το απόλυτο στις νίκες στο πρωτάθλημα και κάνοντας μόνο μία ήτα, στα play off .

Πολυτιμότερος παίκτης του τελικού ψηφίστηκε ο Λεονάρδος Πρίντεζης ( Saginetos Sport ), ενώ 1ος σκόρερ της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο Βάκης Γεωργούσης (Plaza Cafe).